Bo kubek ma znaczenie…

Kubki porcelanowe (źródło: www.mybaze.com)

Kubki porcelanowe (źródło: www.mybaze.com)

Któż z nas nie lubi mocnej małej czarnej lub smakowej z puszystą pianką? Codzienne picie kawy jest czymś więcej, niż zwykłą czynnością. To prawdziwy rytuał, który sprawia nam wiele radości. To także ważny element stylu życia. To, jaką kawę pijemy i w jaki sposób ją podajemy odzwierciedla nasze tempo życia, jego styl i charakter, a także nasze upodobania estetyczne i smakowe.

Musicie przyznać, że naczynie z którego pije się kawę potrafi wpłynąć na nasz odbiór smakowy. Nie wiem jak wy, ale ja nie cierpię kawy ze styropianowego kubka, czy zwykłej szklanki. Pijąc z takich naczyń mam wrażenie, że jej smak jest znacznie gorszy, aniżeli ten z designerskiego, po prostu ładnego kubka. Poza tym, źle dobrane naczynie do kawy potrafi zaburzyć nie tylko jej smak, ale i aromat.

Continue reading

Kubek porcelanowy Sagaform z silikonowym wieczkiem

Kawa – umówmy się – ma mało ciekawy kolor. Oczywiście można przyrządzić miłe dla oka wielowarstwowe latte, jeszcze z dodatkiem kolorowych syropków. Jednak kiedy jest nieludzko wcześnie rano, picie kawy ma na celu przyjęcie jej zawartości kofeiny, ewentualnie o podelektowanie się jej boskim smakiem.

porcelanowy kubek z silikonowym wieczkiem

porcelanowy kubek z silikonowym wieczkiem firmy Sagaform

Continue reading