Leszek Możdżer w Dusznikach Zdroju!

Leszek Możdżer (źródło: pinterest)

Leszek Możdżer (źródło: pinterest)

Jeśli obecnie przebywacie w urokliwej miejscowości, jaką bez wątpienia są Duszniki Zdrój na Dolnym Śląsku to koniecznie w najbliższy piątek (8 sierpnia) musicie się wybrać na koncert Leszka Możdżera, który odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego.  Artysta zagra w Dworku Chopina o godzinie 22. 

Leszek Możdżer to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Pianista, kompozytor i aranżer uważany jest za największe objawienie polskiego jazzu ostatniej dekady. Nie można odmówić mu tego, że jest pianistą światowej klasy. O Możdżerze mówi się, że jest odważnym eksperymentatorem, który posiada swój własny, oryginalny język muzyczny.

Urodził się 23 marca 1971 roku w Gdańsku. Już jako 5-latek rozpoczął naukę gry na fortepianie. Sukcesywnie przeszedł wszystkie szczeble edukacji, uzyskując dyplom gdańskiej Akademii Muzycznej. Jazzem zainteresował się dopiero w klasie maturalnej. Jak się później okazało nie było to tylko zauroczenie, a prawdziwa miłość z wzajemnością. Tak jak Możdżer ukochał jazz, tak jazz pokochał Możdżera.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

We wczesnych latach swojej działalności, pianista był m.in. członkiem kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. Swoją pierwszą nagrodę otrzymał w roku 1993. Od tamtego czasu ilość wyróżnień jaka na niego spadła jest nie do policzenia.

Improwizacje na tematy Fryderyka Chopina ustawiły artystę w rzędzie najwybitniejszych indywidualności i wirtuozów europejskiej sceny jazzowej. Na uwagę zasługują również realizacje teatralne, jak „Tango z Lady M.” w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, „Psychosis Sary Kane” w reżyserii Grzegorza Jarzyny czy „Windows” Bałtyckiego Teatru Tańca.

Możdżer od lat pracuje w Los Angeles przy nagraniach muzyki filmowej. Na stałe współpracuje z Janem Kaczmarkiem.

Każdy koncert grany przez Możdżera przyciąga tłumy fanów. Publiczność kocha go za wyjątkową charyzmę i niepodważalny talent. Możdżer nie gra na fortepianie… On zaklina dźwięki i wyczarowuje z nich coś, czego nie da się opisać słowami.

 

 

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.