Powody, dla których warto uczyć się angielskiego oglądając filmy

źródło: empikschool.com

źródło: empikschool.com

Od dziecka powtarzano mi, że warto uczyć się angielskiego. Mówiono, że znajomość angielskiego zapewni mi lepszy start w przyszłość, pozwoli zwiedzać świat bez żadnych kompleksów, do tego ułatwi poznawanie naprawdę fajnych i wartościowych ludzi, a także zwiększy szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Niektórzy twierdzili nawet, że dzięki znajomości angielskiego będę miała łatwiejszy dostęp do światowej kultury. I tu faktycznie się nie mylili. Z resztą, nie mylił się nikt, kto przekonywał mnie do nauki angielskiego. W końcu językiem angielskim posługuje się większość świata. Sposobów na naukę angielskiego jest wiele. Pierwszym z nich jest profesjonalna szkoła językowa. Drugim – nauka przez Internet. Trzecim – nauka poprzez oglądanie filmów. I to właśnie tą ostatnią metodą chciałam podzielić się dziś z Wami. Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego oglądając filmy? Oto kilka rzeczowych powodów.

Po pierwsze – nauka w naturalny sposób

Na pewno słyszeliście, że efektywna nauka to nauka poprzez zabawę, a oglądanie filmów możemy śmiało zaliczyć do zabawy lub jak kto woli – rozrywki. Bez stresu, dobrze się bawiąc, nie tylko szybciej się uczymy, ale przede wszystkim uczymy się w sposób naturalny. Dodatkowo, oglądając filmy anglojęzyczne uczymy się języka z jego naturalnego środowiska. Możemy bowiem zaobserwować i usłyszeć w jaki sposób angielskie słowa i zwroty wypowiadane są przez osoby, dla których ten język jest językiem rodzimym. Dzięki temu zaznajamiamy się z właściwą melodią języka.

Po drugie – skarbnica nowego słownictwa

Nauka z książek nie zawsze pozwala poznać zwroty obcojęzyczne, których Amerykanie czy Anglicy używają na co dzień lub w nieoficjalnych sytuacjach. Nie pozwala nam także poznawać skrótów używanych przez osoby anglojęzyczne. Angielski z filmów jest bardziej swobodny, naturalny, codzienny. Oglądanie filmów pozwala więc budować bazę słownictwa i zwrotów, których nie znajdziemy w książkach.

Po trzecie – ćwiczenia z mówienia i gramatyki

W trakcie oglądania filmów anglojęzycznych zdecydowanie podnosimy naszą umiejętność rozumienia słowa mówionego, dzięki czemu stajemy się lepszymi słuchaczami. Podświadomie uczymy się również melodii języka, co korzystnie wpływa na naszą umiejętność mowy. Konstrukcje i struktury gramatyczne również zostają „wchłonięte” przez nasz mózg o czym przekonujemy się w momencie, kiedy musimy wykazać się znajomością gramatyki języka angielskiego.

Po czwarte – przyjemne z pożytecznym

Dla wielu z nas ten punkt może być najważniejszym powodem, dla którego warto uczyć się języka angielskiego poprzez oglądanie anglojęzycznych filmów. Łączenie przyjemnego z pożytecznym jest niezwykle ważne w sferze nauki. Jeśli coś sprawia nam frajdę, wracamy do tego jeszcze chętniej i jeszcze częściej. Nauka z książek szybko się nudzi. Oglądanie filmów, zwłaszcza nam kinomaniakom, nie nudzi się nigdy! Dzięki temu, problemy z motywacją do nauki w ogóle się nie pojawiają.

Po piąte – filmy i szkoła językowa

Nauka poprzez oglądanie filmów jest przyjemna i skuteczna jednocześnie. Jeśli jednak zechcecie odrobinę się podszkolić lub sprawdzić swoje nabyte umiejętności, z pomocą przyjedzie Wam profesjonalna szkoła języków obcych. Tym, co mieszkają w Warszawie, polecam szkołę językową EMPIK SCHOOL. Zlokalizowana w samym centrum Warszawy, szkoła języków obcych EMPIK SCHOOL (kliknij) oferuje naprawdę najwyższy poziom nauczania. Dodatkowo, szkoła zapewnia miłą i bezstresową atmosferę, dzięki której nauka angielskiego jest tak samo przyjemna jak nauka poprzez oglądanie anglojęzycznych filmów.

 

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.