Wybieramy ekspres do kawy!

automatyczny ekspres

Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki, dwóch lub trzech kawy… Mała czarna towarzyszy nam od bardzo dawna, a nasza relacja z nią jest można powiedzieć – nierozerwalna. Lubimy zaczynać dzień od czarnego, aromatycznego napoju. Coraz chętniej i coraz częściej inwestujemy w ekspresy do kawy. To pozwala nam zaoszczędzić odrobinę czasu z rana, a także i pieniędzy. Zamiast pędzić do kafejki zlokalizowanej gdzieś między domem, a pracą, naciskamy guzik i po chwili mamy to, czego najbardziej z rana potrzebujemy – mocną kawę w ulubionym wydaniu. Obecna oferta na ekspresy do kawy jest tak bogata, że łatwo się w niej pogubić. Dlatego dziś porównamy najczęściej wybierane ekspresy i omówimy po krótce główne ich zalety.

Ekspres ręczny – kolbowy / dźwigniowy

Melody III - manualny ekspres do kawy (źródło: www.dolce-gusto.pl)

Melody III – manualny ekspres do kawy (źródło: www.dolce-gusto.pl)

Ekspresy ręczne wciąż zajmują wysokie miejsce w rankingach ekspresów. Szczególnie cenione są przez prawdziwych smakoszy kawy. Zmielone ziarna w takim urządzeniu wsypuje się do sitka, a kolbę z sitkiem przymocowuje się do ekspresu. Woda pod ciśnieniem przepływa przez zmieloną kawę, dzięki czemu do filiżanki wydostaje się gotowy napar. Ekspres kolbowy pozwala na przygotowanie od 1 lub 2 espresso. Najczęściej do takiego ekspresu dołączone są dwa osobne sitka – pojedyncze i podwójne. Większość modeli posiada wbudowane urządzenie, która służy do spieniania mleka. Ekspresy ręczne to idealne rozwiązanie dla osób, które każde spotkanie z kawą celebrują bez pośpiechu. Uwaga! Decydując się na zakup ekspresu ręcznego, warto pomyśleć nad zakupem młynka żarnowego. Taki dwuczęściowy zestaw zadowoli tych, którzy nad wygodę obsługi stawiają bezkompromisowo doskonały smak kawy w stylu włoskim.

Ekspres automatyczny

ekspres automatyczny marki Krups (źródło: www.dolce-gusto.pl)

ekspres automatyczny marki Krups (źródło: www.dolce-gusto.pl)

Automatyczny ekspres do kawy (sprawdź) to rozwiązanie na miarę potrzeb wszystkich wygodnickich. Taki ekspres automatyczny zrobi za nas wszystko lub prawie wszystko. Stopni automatyzacji takich urządzeń jest sporo, różne są też ceny. Proste modele możemy nabyć już za 400zł. Za bardziej designerskie i zaawansowane rozwiązania przyjdzie nam zapłacić nawet kilkanaście tysięcy. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań wobec ekspresu. Bez względu na stopień zaawansowania, każdy automatyczny ekspres do kawy posiada wbudowany młynek. Bardziej zaawansowane modele automatyzują również tworzenie napojów kawowych z dodatkiem mleka, takich jak np. cappuccino, latte czy latte macchiato. To nieprawda, że ekspres automatyczny jest zbyt skomplikowany w obsłudze. Większość nowoczesnych modeli odznacza się genialnie prostą, szybką i intuicyjną obsługą, która sprawia, że parzenie kawy to prawdziwa przyjemność! Decydując się na ekspres automatyczny, warto skusić się na ten, w którym za pomocą joysticka ustawia się zarówno ilość wody, jak również jej temperaturę, a urządzenie automatycznie przygotowuje dla nas perfekcyjną kawę.

Ekspresy kapsułkowe

ekspres na kapsułki marki Krups (źródło: www.dolce-gusto.pl)

ekspres na kapsułki marki Krups (źródło: www.dolce-gusto.pl)

Ekspres kapsułkowy to taki typ ekspresu automatycznego, który wymaga użycia specjalnych kapsułek ze zmieloną kawą. Taki ekspres można dostać już za 300 – 400 złotych. 10 kapsułek z kawą kosztuje około 10 złotych, co daje cenę 1 zł za filiżankę. Kapsułki umożliwiają też zaparzenie konkretnego rodzaju kawy – latte, cappucinno albo bezkofeinowej. Jest wygodnie i wszechstronnie. Automatyczne ekspresy na kapsułki to rozwiązanie szczególnie dobre dla osób, które każdego dnia lubią raczyć się innym rodzajem kawy. To dobre rozwiązanie dla osób preferujących kawy smakowe, delikatne cappuccino czy łagodną latte.

 

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.