Love, Style, Life – książka, którą powinna mieć każda fanka mody i nie tylko

okładka książki Love Style Life Garance Dore

źródło: www.znak.com.pl

Książka powinna być jak spotkanie z przyjaciółką… przy dobrym winie i jeszcze lepszym jedzeniu. Chodzi o to, aby usiąść i delektować się każdą minutą. Chodzi o to, aby trochę powspominać, trochę poplotkować, a przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego. Taką książką – przyjaciółką, z którą można i poplotkować i czegoś się od niej nauczyć jest książka Dore Garance „Love, Style, Life”. Czytałyście?

Dore Garance jest ciut starsza od nas (dziewczyn w przedziale 20-30 lat). Ma większe doświadczenie. Wie, jak z dystansem spojrzeć na świat, na co nie marnować czasu, jak wyglądać lepiej, niż pozostałe kobiety na imprezie i kiedy postawić wszystko na jedną kartę. Garance jest kumpelą idealną. Spędzanie z nią czasu to czysta przyjemność. Ona nie ocenia i nie prawi morałów. Jest zabawna i błyskotliwa. Rozmawiasz z nią i nagle orientujesz się, że jest 3.00 nad ranem. A przecież przed chwilą była 18.00. Jak to się stało? Mimo, że Dore Grace najbardziej znana jest ze swojego wyjątkowego stylu, to jednak o samym stylu pisze dość mało. Jej książka stanowi bardziej zbiór luźnych przemyśleń o modzie, ubraniach i miłości. Porady odnośnie stylu czasem udzielane są ironicznie. „A co z chusteczką w kieszonce? Należy ją nosić? Oczywiście! To zrobi z ciebie prawdziwego mężczyznę” – pisze w rozdziale o smokingu.

Niektórzy zarzucają jej, że za mało w książce jest mody, a za dużo faktów z jej życia prywatnego. Mnie osobiście to zupełnie nie przeszkadza. Książkę czyta się świetnie. Inne wady Love, Style, Life? Skłonność do zbyt częstego akcentowania własnych sukcesów, trochę za dużo psychologii stosowanej i haseł rodem z treningów motywacyjnych, typu kieruj się znakami czy podążaj za energią. Minusem dla niektórych czytelniczek mogą być także przydługie rozwodzenia się nad sposobami na poznanie i uwiedzenie facetów oraz  – zazwyczaj w konsekwencji –  na leczenie złamanego serca. Choć pewnie dla niektórych dziewczyn, te rozdziały będą szczególnie interesujące.

 

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.