Jesteś cudem… Czyli jak niemożliwe uczynić możliwym

źródło: empik.com

źródło: empik.com

„Jesteś cudem’ to kolejna książka autorki bestsellera „Bóg nigdy nie mruga”. Jako, że ta pierwsza książka spodobała mi się niesamowicie i po dziś dzień towarzyszy mi w codziennym życiu, nie mogłam sobie odmówić sięgnięcia po kolejną część. Moje zdanie? Troszkę się zawiodłam, a może po prostu oczekiwałam czegoś innego. A może ta pierwsza część zachwyciła mnie tak bardzo, że ta kolejna wydała mi się już mniej interesująca?

O czym jest „Jesteś cudem”? Tym razem Regina Brett – sprawczyni całego zamieszania, dzieli się z nami historiami mówiącymi o tym, że szczęście tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od nas samych, od naszego myślenia, naszych wyborów, codziennie podejmowanych decyzji. Czym jest cud według autorki? Każdą próbą zmiany na lepsze… Tylko tyle i aż tyle.

Faktycznie czytając „Jesteś cudem” można się zadziwić. Zadziwiające jest to, jak proste potrafi być życie, o ile sami sobie go nie skomplikujemy. Zadziwiające jest także to, w jak prosty sposób możemy osiągnąć szczęście. Naprawdę wystarczy tylko ZECHCIEĆ po nie sięgnąć, a już jest nasze! Szczęściem jest spadający z drzewa liść, uśmiech spotkanej na ulicy nieznajomej lub nieznajomego. Szczęściem jest poranna kawa z cynamonem i kardamonem. Bardzo często nie potrafimy cieszyć się z tych małych rzeczy, jakie spotykają nas na co dzień, a co za tym idzie, nie potrafimy powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi. Większość z nas uważa siebie za osoby nieszczęśliwe, mimo, że ma pracę, rodzinę, ciepłe ubranie, pyszne jedzenie. Problem polega na tym, że oczekujemy za dużo. Jeśli nasze oczekiwania będą bardziej przyziemne, wówczas będziemy szczęśliwsi. I o tym pisze Regina Brett.

„Jesteś cudem” to, podobnie jak w przypadku „Bóg nigdy nie mruga”, zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by zmienić coś na lepsze. To 50 felietonów, które budzą w nas natchnienie. Choć każdy z nich to zupełnie inna historia, zebrane razem tworzą przewodnik pomagający dostrzec, a przede wszystkim – docenić siłę zmian na lepsze, które są małymi cudami…

Chcesz być cudem i chcesz dokonać niemożliwego? Obowiązkowo sięgnij po książkę Reginy Brett!

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.